آرشیو موضوعی سایت

روی تصویر کلیک کنید

جستجوی حدیث مورد نظر

تبلیغات و اطلاع رسانی

آموزش نام نویسی درسایت درقسمت دانلود قرار گرفت



اگرکلیپ برای شمانمایش ندادفلش پلی یرمرورگراز

اینجا
دانلودونصب کنید


کلیپ های موجود


با کیفیت نسبتا خوب در سایت قرارگرفت

محمدحسین کشتکار

کوشک ۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۶۳ 
امروز برادران تخریب شامل علی رضا بکایی ، عبدالله فرهادیان فرد و محمدحسین کشتکار به اتفاق برادران تعاون لشکر آقای ایاز رنجبر با خودرو تویوتا و آمبولانس تعاون به منطقه کوشک رفتیم. 
در عملیات معروف به خاکریز زنی کوشک جسد یکی از شهداء جا مانده بود و ما رفته بودیم تا آن را به عقب منتقل کنیم . وقتی به خط رسیدیم و توجیه شدیم مشخص شد در هنگام حمله نیروهای اسلام به خطوط کمین و مواضع دشمن بعد از وارد آوردن ضربه جسد این شهید در هنگام عقب نشینی جا مانده است. 
کانال زیر دید و تیررس عراقیها بود و آنها بعد از مین گذاری منطقه شامل کانالها و اطراف آن عقب نشینی کرده بودند .
به اتفاق رفقای تخریبچی مینهای گوجه ای را خنثی کردیم و به جنازه رسیدیم . مدارکی که در جیب ایشان بود نشان داد که شهید حجت الله نیک سیرت متولد ۱۳۴۷ اعزام ۱/۱۲/۶۲ از شیراز بود که با مساعدت برادران تعاون با آمبولانس جنازه این دلاور مرد بسیجی را به لشکر منتقل کردیم.
هوا به شدت گرم بود و کولر آمبولانس روشن و بنده نیزدر کنار برادر رنجبر مسئول تعاون تا لشکر با هم بودیم.

یاد همه شهدای عزیز به خیر ، روحشان شاد باد.

************************************

۱۱/۱۲/۶۲ عملیات خیبر
امروز عصر دستور آماده باش داده شد و همگی وسایلمان را جمع کردیم و در یک چادر جا دادیم. شب بعد از صرف شام ، دعای کمیل با شور و حال عجیبی برگزار شد و همگی به استراحت موقت در چادرها پرداختیم.
۱۲/۱۲/۶۲ نیم ساعت از بامداد که گذشت همه را بیدار کرده و با تجهیزات کامل به خط شدیم و ما را به ۳ گروه تقسیم کردند. 
برادران شامل: محمدحسین کشاورز – خلیل فردوسی ( شهید از دالکی برازجان ، شهادت در عملیات بدر) – غلامحسین تنگستانی (برازجان) – سالم فولادی ( بسیجی شهید از شیراز ) – جعفر کاتبی – داریوش غلامپور – حسین سلطانی ( بسیجی شهید از شیراز) – علی میلانی – امرالله شریفی ( احتمالا وحدتیه برازجان) – سید شریف پنجه بند ( بسیجی شهید از گچساران ) –علی قلی ابونصری – سهراب قاسمی – کرامت اسماعیلی ( برازجان) – عبدالرضا کشاورز – ناصر محقق – عباس حسن پور ( جانباز از داراب) – حسن بضارع ( بوشهر) – قاسم عمادی ( شهید از عمادآباد مرودشت) محمدحسین کشتکار و … سوار بر دو دستگاه تویوتا شده و به طلاییه قدیم( جاده نشوه) رفتیم. در ابتدای حرکت ( اول پد یا جاده طلاییه) جفت لاستیک یکی از تویوتاها ترکش خورد و پنچر شد و به دلیل آتش سنگین دشمن و گل و لای موجود ، بچه ها با کمک هم ماشین را بلند کردند و لاستیکها را تعویض و آماده حرکت شدیم.
گروه ما با یکی از خودروها به رانندگی یکی از برادران اصفهانی از روی سدبند یا همان جاده به سمت خط و منطقه درگیری حرکت کردیم . هرچه جلوتر می رفتیم آتش دشمن سنگین تر میشد و تیر کالیبر و دوشکا و ترکش خمپاره ها از کنارمان زوزه کشان رد می شد و ما به جلو می رفتیم. خود جاده هم زیر آتش بود حتی یکبار لاستیک عقب ماشین توی گودالی افتاد که نزدیک بود ماشین منحرف شود ولی باز برادران پیاده شدند و عقب ماشین را بلند کردند و از گودال انفجار گلوله توپ بیرون آوردند و بعد از گذشت مدتی به خط رسیدیم و از کانال نفرات رد شدیم و وارد خاکریز برادران خودی شدیم.
وضع اصلا عادی نبود. جنازه شهیدان زیادی در اطرافمان بر زمین مانده بود و مجروحان زیادی هم از شدت درد می نالیدند و صحنه دلخراش و ترس آوری را بوجود آورده بودند. امشب سه گردان از لشکر به فرماندهی برادران زکاوت ( احتمالا یاسوج یا دهدشت) – سیدی ( از دهدشت) و حاج مسعود فتوت ( از سعادت شهر) وارد عمل شده بودند اما دشمن از روبرو و جناحین ما را زیر آتش شدید قرار داده بود و هر لحظه عرصه را تنگ تر می کرد. هوا داشت روشن میشد و به اتفاق برادران دیگر نماز را در سنگری که با دست و اندک گونی های خاک موجود درست کرده بودیم با گرفتن تیمم و همراه با پوتین و ترس و لرز و البته لذت معنوی فراوان خواندیم . هوا داشت کم کم روشن می شد سید شریف پنجه بند که به جرات می توان گفت یکی از پرجرات ترین و نترس ترین بچه ها ی تخریب بود مشغول آر پی جی زدن بود و بعد از شلیک فکر کنم ۱۲ تا ۱۵ موشک پیشم اومد و دیدم که از گوشش خون می آید مقداری پنبه به او دادم ولی از بس تیراندازی

Continue reading

لوگوی سایت

برای حمایت وتبادل لینک باما کد زیررا کپی ودر سایت یا وبلاگ خود قراردهید

 

 

بایگانی شمسی

آمار بازدید سایت

* افراد آنلاین : 1
*کل مطالب سایت: 280
* مطالب منتشرشده : 280
* مطالب درصف انتشار: 0
* بازدید امروز : 27
* بازدید دیروز : 39
* بازدید کل : 1342228
* عمرسایت: 3376 روز